Czy warto samodzielnie tworzyć stronę internetową?

 

 

Samodzielne tworzenie strony jest najtańszym, ale jednocześnie najbardziej czasochłonnym i ryzykownym rozwiązaniem. Decydują się na niego zazwyczaj osoby szukające (wątpliwej) oszczędności, a kończy się to często tak, że te strony ani nie działają poprawnie, ani nie wyglądają efektownie.

 

 

Zatrudnienie własnego programisty jest rozwiązaniem lepszym, ale nie idealnym. Wybór dobrego specjalisty jest tak naprawdę najmniejszym problemem. Najważniejszym ryzykiem które ponosimy zatrudniając “speca od stron internetowych” jest konieczność polegania na nim w przyszłości, przy zmianach i rozbudowie strony. W międzyczasie dostępność oraz stawki takiego programisty mogą ulec zmianie. Inna wątpliwe kwestie to gwarancja oraz poufność danych i bezpieczeństwo dostępu do strony – magik-programista może w magiczny sposób nagle zniknąć, zostawiając nas z problemami i niedziałającą stroną.

 

 

Trzeci sposób to zatrudnienie agencji marketingowej. Usługa stworzenia strony potrafi kosztować niewiele więcej niż w przypadku programisty-freelancera, za to dostaje się kompletny produkt, oparty o najpopularniejsze edytory stron do późniejszego samodzielnego uzupełnienia. Na wykonaną usługę najczęściej dostajemy gwarancję (w MediaPower klienci dostają 12 miesięcy pełnej gwarancji), wsparcie techniczne oraz pełną poufność danych i rozliczalność w razie jakichkolwiek problemów. Legalnie działająca agencja ma o wiele więcej do stracenia pod kątem wizerunku, a więc jest większa szansa, że wywiąże się z obowiązków zgodnie z umową.

 

Email Phone Messenger Telegram WhatsApp