Responsywne strony internetowe

Obecnie każda stworzona strona internetowa powinna być responsywna.

Co to właściwie oznacza? 

Responsywna strona internetowa dopasowuje się do każdego rozmiaru ekranu używanego urządzenia. Ta cecha strony pozwala na wygodne wyświetlanie treści użytkownikom, którzy korzystają z bardzo różnych urządzeń. Responsywność strony internetowej ma także wpływ na jej pozycję w Google. 

Responsive Web Design 

Responsywne strony internetowe są projektowane metodą RDW- Responsive Web Design. Tak zaprojektowane strony, jak już wspomniałam wyżej- wyświetlają treść strony w odpowiedniej rozdzielczości, dopasowanej do ekranu. 

Czy posiadanie takiej strony jest koniecznością?

Patrząc na obecny rynek urządzeń mobilnych i fakt, że wielu ludzi korzysta z różnych urządzeń: smartfony, tablety, laptopy, komputery stacjonarne, posiadanie takiej wersji strony o uniwersalnym charakterze jest niezbędne. Jeśli klienci otworzą na smartfonie stronę przystosowaną tylko do rozdzielczości komputera stacjonarnego, to treść nie będzie czytelna. Takie ,,szczegóły’’, choć nie są to wcale małe szczegóły, mają ogromny wpływ na nasz wizerunek wśród klientów. 

Jakie są zalety responsywnej strony internetowej

  • Czytelne wyświetlanie treści na każdym urządzeniu;
  • Posiada jedną stronę serwisu, więc aktualizacja treści odbywa się z jednego miejsca;
  • Wychodzi cenowo taniej niż dwie wersje strony: mobilnej i stacjonarnej, ponieważ jest to jedna uniwersalna wersja strony;
  • Atrakcyjna w odbiorze;
  • Zyskuje lepszą pozycję w Google, ponieważ Google zachęca do tworzenia tego typu stron.
Email Phone Messenger Telegram WhatsApp