Wyszukiwarki internetowe inne niż Google

Google zyskało ogromną popularność do tego stopnia, że w Polsce 96% użytkowników korzysta tylko z tej przeglądarki i nie wyobraża sobie korzystanie z innej. Jednak istnieje wiele alternatywnych przeglądarek, które wbrew pozorom są równie wygodne i praktyczne, jak Google. Oto kilka z nich:

 

 

  • Yahoo

Ta przeglądarka istnieje dłużej od Google. W czasach swojej popularności Yahoo było domyślną przeglądarką, z której korzystał każdy, tak jak teraz z Google. Yahoo obecnie przegrywa z innymi przeglądarkami, ale umożliwia dostęp do rzetelnych newsów i poczty. 

 

 

  • Baidu

Pochodzi z Chin i powstała w 2000 roku. Tam nadal cieszy się sporą popularnością, jednak biorąc liczbę użytkowników z całego świata wypada dosyć słabo. 

 

 

  • Bing 

Tę przeglądarkę stworzył Microsoft. Uważa się, że Bing jest dosyć solidnym konkurentem Google. Sposób działania tej przeglądarki jest mocno zbliżony do funkcji dostępnych na Google. 

 

 

  • DuckDuckGo

Również silny przeciwnik Google, którego przewagą jest fakt, że przeglądarka ta nie śledzi swoich użytkowników w porównaniu do Google. DuckDuckGo nie zbiera danych i informacji o osobach korzystających z przeglądarki. Zapewnia anonimowość, co dla wielu ma szczególne znaczenie. 

 

 

  • Ask 

Anglojęzyczna wyszukiwarka, na której wyszukiwanie odbywa się na zasadzie zadawania pytań. 

 

 

  • WolframAlpha 

Wyjątkowa wyszukiwarka, która służy dostarczaniu naukowych informacji z dziedzin takich jak matematyka, technologia, kultura i inne. Dysponuje także narzędziami analitycznymi, a co najważniejsze- nie śledzi użytkowników. 

 

 

  • Wiki.com 

Przeglądarka ta została stworzona w celu ułatwienia przeszukiwania informacji zawartych w internetowych encyklopediach, jak np. Wikipedia.

 

 

  • InternetArchive

InternetArchive trudno zaliczyć do typowej przeglądarki, ponieważ jest to archiwum internetu. Znajduje się na niej indeks setki miliardów stron. To bardzo ciekawe i przydatne narzędzie wykorzystywane podczas analiz SEO stron internetowych. 

 

 

To tylko kilka przeglądarek, które są dostępne w sieci. Warto zauważyć, że wiele z nich posiada sporą przewagę nad Google. Każda z dostępnych przeglądarek posiada przynajmniej jedną cechę, której nie znajdziemy w Google. Warto sprawdzić kilka i zobaczyć, która najbardziej nam odpowiada. 

Email Phone Messenger Telegram WhatsApp